V bližini San marino , na slikovitem pobočju Montecherreto, se nahaja mesto Akkuaviva. To mesto je postalo eno od devetih najstarejših naselij v Republiki. Akkuaviva seveda privlači turiste s svojimi zgodovinskimi znamenitostmi, slikovitimi vogali in svetovnimi prireditvami. Poiščite mesto na meji z Italijo, v severozahodnem delu San Marino. Njeno območje je zelo majhno - pet kvadratnih kilometrov, hkrati pa ima Akkuaviva nekaj za prikaz in kaj zanimati vsak turist. Območje mesta je preprosto prekrito z zelenjem - igle na hribu ali parku, zato je zrak tukaj zelo čist in ima zdravilne lastnosti.

Kaj naj vidim?

Akkuaviva je že dolgo zanimivo turistično mesto. To je glavni vir pitne vode v Republiki San Marino, s katerim je povezano ime naselja. Lokalni prebivalci verjamejo, da je bil tukaj pred dvoriščem Stirvano, v katerem je bila podpisana ista Ship's Potrdilo o zaslugi (885). Še eno zanimivo dejstvo, vendar ni bilo potrjeno, je bilo, da se v luknji Baldasseronove jame skriva pokrovitelj države Saint Martin. Pravijo, da je ob gori Monte Cerreto opravil prve obrede krsta.

Grad Monte Cerreto in cerkev sv. Andreja sta postala najbolj zanimiva turistična zanimivost. V njih vsak obiskovalec pride v stik z srednjeveško zgodovino republike in prejema številna pozitivna čustva. Na gradu Monte Cerreto leta 885 je bil objavljen prvi najstarejši dokument San Marina - "Placito Ferretano".

Ena od stopenj prvenstva Formule 1, Grand Prix San Marino , poteka v Akkuavivi. Tukaj je najtežji del tekmovanja. Dirka se začne z minuto molka. Leta 1994 se je na tej progi strmoglavil znani dirkač - Ayrton Senna iz Brazilije. Na isti športni progi je znani svetovni turnir World Superbike. Takšne športne prireditve zbere ogromno število oboževalcev iz vsega sveta.