Pita zelja - to je klasika, ki, kot pravijo, nikoli ne bo dolgčas ali izide iz sloga. Lahko se peče tako iz kvasa kot iz pihano testo , dodajanje različnih sestavin do polnjenja in s tem pridobivanje novih okusnih lastnosti.

Tudi najbolj navdušeni ljubitelji zelja redko ne odnehajo dišeče rezine svežih domačih peciva. Let's pečemo pito zelje iz kvasa testa danes.

Kuhanje

Najprej pripravite testo. V majhni posodi premijemo eno jajce s sladkorjem in soljo, dodamo malo vanilije. Mleko segrevajte na prijetno toploto, v njej raztopite kvas, prelijete v stisnjeno maso, temeljito premešajte in postopoma dodajte prešito moko, gnetite testo. Na koncu gnetenja nalijte stopljeno margarino, mazo raztrosite na površino. Prinašamo testo, neprestano gnetimo in prelijemo moko, v mehko stanje in odvajanje iz rok in s površine.

Posode pospravite s testo v pečici, nekoliko segreti na vročino, približno dve uri. Testo se mora dvakrat dvigniti.

V vmesnem času kuhajte polnjenje zelja. Za to, zdrobimo zelje, očistimo in razrežemo na kocke, čebulo, bučno slamo in jabolko. Pražite v ponvi z maslom prve čebule, po petih minutah zelja in potopite pod pokrov petnajst minut. Potem pa v bučko razpršimo bučno, jabolčno, paradižnikovo, sol, sladkor, lovorjev list in črni poper. Vse mešamo in simetriramo še deset minut.

Testo je razdeljen na dva dela, pri čemer je malo za dekoracijo. Na pladnju za peko z oljem margarine ali maslom ali pekačem položite prvi del testa, nad polnjenjem zelja, pokrijte z drugim delom in zatesnite pito vzdolž robov. Iz testa, ki ga pustimo za dekoracijo, oblikujemo kravato, izrežemo listje ali kateri koli drug vzorec in okrasimo posodo. Zdaj je treba zaprto in okrašeno torto s kvasovkanim testom zelje ločiti trideset minut.

In v tem času prekinemo jajce, ločimo rumenjak iz proteina. Ne potrebujemo beljakovin, ampak dodamo čajno žličko hladne vode v rumenjak, zmešamo v neki vaniliji in jo zmešamo. Potem namažemo pito z vrha z nastalom mešanico rumenjaka in pečemo v peči za štirideset minut pri temperaturi 190 stopinj. Damo se, da se ohladimo v toplem stanju, služimo mizi in uživamo v čudoviti aromi in okusu svežega domačega peciva.

Kuhanje

Pražite čebulo (polovica norme) in jih pet minut pražite v rastlinskem olju, dodajte temeljito oprano kislo zelenjavo, listje lovorjev, allspice, sladkor po okusu in obiranju, dokler ne dodamo vode, po potrebi dodamo vodo.

Druga polovica čebule, očiščeno in sesekljano, pet minut v drugo posodo, nato položite travnato puranje filete, mlete z mešalnikom ali mesnimi brusilniki, pet minut premešajte, nato po okusu dodajte sol, poper in maslo.

Vsebina obeh loncev se zmeša in ohladi rahlo. Polnjenje je pripravljeno.

Zdaj je odmrznjeno testo razdeljeno na dva dela, eden mora biti pita z zelje iz testa iz puff kvasa več kot drugo za približno tretjino. Večino preizkusov smo iznašli, ga dali v pekač, v sredini postavili toplo polnjenje, enakomerno porazdelili v sredino in zvitali robove testa, tako da okoli tri centimetre pokrijejo zelje z zgornjega dela. Zdaj smo razvaljali in rezali drugi del testa v ravne trakove, ki smo jih razširili na torti v obliki rešetke, robovi pa so pod glavnimi stranicami. Pustimo, da pustimo trideset-štirideset minut, mast z rumenjakom in pečemo v peči pri temperaturi 220 stopinj 20-30 minut.

Delamo torto, da se ohladi, razrežemo na porcije in uživamo v čudovitem okusu.