Špinača pita se lahko pripravi kadarkoli v letu, saj je glavna sestavina sveže in zamrznjene zelenice. Testo iz špinače pito lahko kupite v trgovini, kot je pripravljeno, in dodate si sir ali meso kot dodatek k polnjenju.

Kuhanje

Peč se segreje do 190 stopinj. Čebulo sekamo in se zmešamo s česnom. Oljčno olje zmešajte v oljčnem olju do prozornega. Medtem v mešanici sklede skuta s sirom, jajci, soljo, poprom in muškatnim oreščkom. Dodamo tudi ocvrto čebulo.

Iz odmrznjenega špinača iztisnejo prekomerno vlago. Dodajanje špinača na maso skute in temeljito premešajte.

Testo na površini prelijemo v kvadrat s stranico 30 cm. Testo namažemo v mastni kalup s premerom 22 cm. Položimo na podlago za testo in ga prekrijemo s prekomernim testom na vrhu. Pečemo puff pie s špinačo 45 minut, in preden postrežemo, pustimo, da se ohladi za 5-7 minut.

Kuhanje

Pečico segrejte na 180 stopinj. Olje oblikujemo s premerom 22 cm.

V ponvi segrejte oljčno olje in poprskajte čebulo s česnom. Ko je čebula čista, ji dodajte zdrobljeno zeleno čebulo in špinačo. Po dveh minutah bo špinača poravnala in nastala bo več vode - potrebno ga je iztisniti.

Medtem ko se špinača ohladi, se v posodo razreže ricotta z naribanim sirom in feta. Dodajte jajčni in mleti črni poper v mešanico sira.

Vsaka od listov testa Filo položi v pripravljeni obliki in plašč z oljčnim oljem. Na vrhu testa porazdelite sira in napolnite špinačo. Pokrivajte vrh pite s prekomerno testo.

Postavite posodo v pečico. Po 30-40 minutah, ko testo postane zlato, bo torta pripravljena.

Takšno špinaško pito lahko naredite tudi v počasnem kuhalniku, tako da vklopite način pečenja 40 minut, nato pa pito preklopite na drugo stran in poiščite nadaljnjih 20 minut.

Kuhanje

Pražite čebulo s piščancem do razpisa. Dodajte moko na posodo in prelijte juho. Nadaljujte kuhanje, dokler ne nastane gosta kremasta omaka na ponvi. špinača in piščančja pita V omako dodajte odmrznjeni in stisnjeni špinači, limonin vosek, sir in sesekljano zelenjavo. Polnjenje se ohladi.

V vmesnem času navlažite pecivo na površini, prekritem z moko. Kot rezultat, bi morali imeti 2 sloja testa: eno, večje, na dnu torte, in drugo, po velikosti obrazca, za vrh. Vložimo večji sloj testa v mastno obliko, namazamo hlajeno polnjenje in pokrijte torto z drugim kosom testa. Mazite vrh torte z oljem in potresemo s sezamom. Posodo je treba kuhati 30 minut pri 190 stopinjah.