Načrtovanje potovanja v Bosna in Hercegovina , mnogi turisti vodijo želja, da obiščete slavni slapovi, ki jih lahko ta majhna država pohvali. Ljubuški - starodavno mesto, in tu je samo potrebno, da pridejo zaradi Kravice , ki se nahaja manj kot 7 km od mesta edinstvenega naravnega spomenika in lepega slapa.

Zgodovina in znamenitosti mesta

Prva omemba Lubuškega najdemo v rokopisih iz sredine 15. stoletja. Mesto dolguje svojemu imenu vojvodini vojvode Stepanu, v čast čigave žene imenuje naselje. Po razpadu Jugoslavije (1991-1992) med vojaškimi operacijami v državi v Lubuskih je bil sedež hrvaških obrambnih sil. Kljub težki zgodovini tako celotnega Balkanskega polotoka kot tudi Bosne in Hercegovine, ki so jih napadale sosednje države v različnih letih, je Lubuška ohranila neokrnjeno čistost naravnih virov. Biti v Lyubushki, se prepričajte, da preuči to starodavno mesto. Najprej obiščite muzej na frančiškanskem samostanu - enem najstarejših muzejev v Bosni in Hercegovini. Mesto je znano po edinstvenem vinu z več kot stoletjem zgodovine. Tu se vodijo najboljša vina in tradicionalna Zilavka in Medugorje. Gurmani morajo nujno okusiti lokalni sir, grozdje in fige.

Музей при францисканском монастыреВиноградники в Любушках

Slapovi v Lubuskih

Danes je slikovita regija, pikčasto z vodnimi tokovi, izmenično z gozdnim in gorskim terenom. Zahvaljujoč tej bogati reliefi je narava ustvarila edinstvene slapove v svoji lepoti. Na primer, reka Trebizhat , del katerega teče podzemni predori, v bližini vasi Studenak gre ven, teče skozi gosto vegetacijo gozda in se strmo spusti po pečini. To mesto je svetovno znano, kot Kravice - slapovi skoraj 30 metrov visoko, ki tvorijo naravni amfiteater širine 150 metrov.

Ni tako visoka, vendar manj spektakularna kot Kravice, slap Kochuša, po zagotovilih domačinov, tudi v najslabših mesecih ostaja polna. Sploh je vredno priti, da vidimo vso moč naravnih elementov. Vode Kochushija so spuščene z močnim tokovom, veliko bolj impresivno kot tanki tokovi Kravice. Zato na obali lahko najdete veliko starih mlini in celo še vedno delujejo. Priročne turistične poti bodo turista vodile do najbolj slikovitih krajev tega območja.

Водопад КравицеВодопад Кочуша
Kako priti?

Od Medjugorje le 10-15 minut vožnje z avtomobilom ali avtobusom do Lyubusheka. Še nekaj minut bo potrebno priti do vasi Studenak, v bližini katere se nahaja Slap Kravice . Mesto Mostar - glavno prometno središče z mednarodnim letališče Tudi nedaleč od Lyubusheka, manj kot eno uro bo potovanje z avtobusom ali do 40 minut vožnje z avtomobilom.