Načrtovanje potovanja v Bosna in Hercegovina , mnogi turisti vodijo želja, da obiščete slavni slapovi, ki jih lahko ta majhna država pohvali. Lyubushki - starodavno mesto, in tukaj boste morali samo zaradi Kravice ki se nahaja manj kot 7 km od mesta edinstvenega naravnega spomenika in lepega slapa.

Zgodovina in znamenitosti mesta

Prva omemba Lubuškega najdemo v rokopisih iz sredine 15. stoletja. Mesto dolguje svojemu imenu vojvodini vojvode Stepanu, v čast čigave žene imenuje naselje. Po razpadu Jugoslavije (1991-1992) med sovražnostmi na ozemlju države se je v Lyubushkem nalazil sedež hrvaških obrambnih sil. Kljub težki zgodovini tako celotnega Balkanskega polotoka kot tudi Bosne in Hercegovine, ki so jih v različnih letih napadli sosednje države, je Lubuška ohranila prvotno čistost naravnih virov. Biti v Lubushki, se prepričajte, da preuči to starodavno mesto. Najprej obiščite muzej na frančiškanskem samostanu - enem najstarejših muzejev v Bosni in Hercegovini. Mesto je znano po edinstvenem vinu z več kot stoletjem zgodovine. Tu so shranjene najboljše sorte vina in tradicionalne Zilavke in Medugorje. Gurmani bodo zagotovo všeč lokalni sir, grozdje in fige.

Музей при францисканском монастыреВиноградники в Любушках

Slapovi v Lyubushki

Danes je slikovita regija, pikčasto z vodnimi tokovi, izmenično z gozdnim in gorskim terenom. Zahvaljujoč tej bogati reliefni naravi, ki je tukaj edinstvena v lepotnih slapovih. Na primer, reka zahteva , del katerega teče skozi podzemne predore, v bližini vasi Studenak, gre zunaj, teče skozi gosto vegetacijo gozda in se plima po klifu. Ta kraj je znan po vsem svetu kot Kravica - slapovi s skoraj 30 metrov višine, ki tvorijo naravni amfiteater širine 150 m.

Po lokalnih prebivalcih, tudi v najbolj suhih mesecih, slap Kočuša ni tako visok, vendar ni manj spektakularen kot Kravica, ostaja globok. Treba je priti sem, da vidim polno moč elementov. Vode Kochushi potopite navzdol močan tok, veliko bolj presenetljiv kot tanki zvitki Kravice. Zato na obali najdete številne stare mline in celo še vedno delujejo. Prijetne turistične poti bodo turiste pripeljale do najbolj slikovitih krajev tega območja.

Водопад КравицеВодопад Кочуша
Kako priti?

Od Medjugorje Lubuszki je le 10-15 minut vožnje z avtomobilom ali avtobusom. Do vasi Studenak, ki je blizu, bo še nekaj minut Slap Kravice . Mesto Mostar - veliko prevozno središče z mednarodnim letališče tudi nedaleč od Lubuszki, manj kot eno uro bo vožnja z avtobusom ali do 40 minut z avtomobilom.