Lecho , nacionalno madžarsko posodo, je bilo tako všeč ljubice različnih držav in regij, ki so praktično postale ena od glavnih priprav za zimo. Recepti so bili izročeni iz generacije v generacijo, gostitelji so se spremenili v kuhanje, in kot rezultat, danes obstaja veliko različnih receptov za to preprosto in okusno jed. Tradicionalno Madžarski recept Lecho vključuje slanino, ocvrte s prašičjo maščobo. Recept Bolgarski lecho preseneča s svojim minimalizmom - okusno stransko jed, pripravljeno izključno iz paradižnika in sladke paprike. Domače lecho ruske gospodinje bolj raznolika, lahko vključuje izdelke, kot so korenje, čebula, jajčevci, kumare ali bučke. Recepti prazne lecho za zimo so preprosti za pripravo in imajo veliko možnosti. Skoraj vsaka gospodinja ima svoj lasten recept za lecho kuhanje, ki jih z veseljem delijo z vsemi ljubitelji te jedi.

Za ljubitelje začinjene kuhinje - recept za lecho z vročim poprom

Vzemite 4 paradižnika, 4 žličke vročega popra, 10 kosov sladkega popra, 2 srednje čebule, zelenice in črnega popra. Popijte papriko in čebulo na tanke trakove. Chop vroče paprike in zelenjavo postavite v globoko ponev. Zelenjavo napolnite s 100 g vode in grizite 10 minut. Dodajte paradižnik na rezine, sol, poper in zelenjavo. Mešajte in obarajte. Po pol ure lahko postrežemo posodo. Ta lecho je dobra jed za klobase na žaru, meso in testenine.

• 1 žlica soli.

Zmešajte olje, kis in paradižnikovo pasto v ponvi in ​​dodajte sol in sladkor. Privedite do vrenja. V vreli marinadi dodajte fino naribano korenje in sesekljan poper. Vreti 8 minut, razkrojite vroče lecho v kozarcih in zvijanju.

Lecho recept z paradižnikovo pasto

To je zelo preprost in hiter način za pripravo leko. Za 2 kg popra boste potrebovali:

• 800 g paradižnika;
  • 5 žlici sladkorja;
  • 1 žlico soli brez drsnika.

Paste z enakomerno količino vode, dodajte sol in sladkor. Dobljeno tekočino pripeljemo do vrenja. Dodamo sesekljano papriko. Vreli 20 minut, prelijte pločevinke in zvijete. Banke morajo biti obrnjene navzdol in zaviti za en dan.

• 100 gramov kis.

Pripravite zelenjavo: siri papriko, rešite korenje, pomaknite paradižnik v mlin za meso. Zmešajte riž, zelenjavo, maslo, sol in sladkor v ponvi. Vpijte in kuhajte 50 minut. Na koncu dodajte kisel in zvitek v kozarce.

• 2 žlici soli.

Fižol je čez noč premešan. Vrelo do mehkega, rahlo nasoljenega. Iz paradižnika naredite paradižnikov sok in ga zavrite. Dodajte sesekljan poper in zavrite četrtino uro. Dali smo maslo, sol, sladkor in fižol. Kuhajte 10 minut in dodajte kis. Kuhajte 5 minut in zvitek.

• 2 uri l soli.

Zmešajte maslo, sladkor, sol, kislino in paradižnike, ki se pomijejo v brusilnik. Pustite do vrenja in dodajte papriko, narežite na obroče. Vreli smo 15 minut, mešamo, pri nizki toploti. Roll v bankah.

Kuhanje jajčevcev lecho

Okusno in nenavadno lecho za zimo je kot nalašč za počitniško mizo.

• 4 žlice soli.

Operite jajčevce in jih posujte v kocke. Korenje je treba naribati, sesekljano, čebulo in poper razrezane na pol obročev, odrezati česen in pomaknite paradižnik v meso mlinček. Zelenjavo dajte v posodo za emajl. Dodajte preostale sestavine. Privedite do vrenja. Pri povprečni temperaturi zavre približno eno uro. Raztegnite kozarce in zavite.

• 1 kozarec sladkorja.

Sladka in grenka paprika s česnom se pomikajte v mesni brusilnik. S paradižnikovim sokom se zmešajte s soljo, sladkorjem in kisom in počasi kuhajte 10 minut. Dodajte bučke, na kocke. Kuhajte 20 minut. Vroče lecho napolnite kozarce in zvitke.

• 3 žlice soli.

Paradižnik in poper se pomikajte v mesni brusilnik, dodajte preostale sestavine, razen kumar. Vreli 15 minut in dodajte kumare, razrezane na obroče. Vreli 10 minut. Dodajte sesekljan česen in zvitek v kozarce.

Preprost recept za lecho za zimo

1 kg paradižnikovega pireja, razredčenega v enaki količini vode, dodamo 1 kg rezanega popra, 1 žlico soli in 2-3 žlice sladkorja. Vreli 10 minut. Raztezajte v litrih, sterilizirajte pol ure in zavite.

Kako narediti lecho iz popra brez kisa?

Pri 2,5 kg sladkega popra vzemite:

• 0,5 kg čebule;
  • 20 g soli.

Poper in paradižnik narežemo na rezine. Čebula drobno drobno. V zelenjavo posodite zelenjavo. Dodajte 3 žlice vode, soli, dodajte črni poper. Zaprite 10 minut pod pokrovom. Napolnite lecho v litrih, tako da omaka pokriva zelenjavo. Vzemite kozarce v vreli vodi 3/4 ure, zavite.

In tukaj je še en recept za lecho za zimo brez kisa

• 10 kosov velika paprika;
  • 5 klinčki česna;

Pripravimo papriko v trakove in 1,5 kg paradižnika. Dodamo sesekljan česen in kuhamo 10 minut. Preostali paradižnik razrežite in ga dodajte s soljo in sladkorjem. Še 10 minut kuhamo in zvijamo.